×

Ar-Ge

10 Temmuz Salı, 2018

Biges Ar-Ge Merkezi, Türkiye'nin 962. Resmi Ar-Ge Merkezi olarak T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Özellikle Akıllı Güvenlik ve Konfor Çözümlerinin geliştirilmesi amacıyla kurulmuş ve günümüzde, hedefleri doğrultusunda birçoğu dünyada ilk olma özelliği taşıyan projeler üzerinde çalışmaktadır.

 

 

Biges Ar-Ge ekibi, günümüzde teknolojinin en popüler alanlarından birisi olan Nesnelerin İnterneti (IoT), kullanıcıların bulut tabanlı uygulamalara ve çözümlere dilediği platformdan kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen SaaS (Software as a Service) modeli ve buna bağlı güçlü bulut altyapısı ve otonom sistemler gibi konularda benzersiz projeler üzerinde çalışmaktadır.

 
IoT – Nesnelerin İnterneti
SaaS – Servisleştirilmiş Yazılım
Cloud – Bulut Teknolojisi
 

 

Biges Ar-Ge Merkezi, Biges’in gelecek vizyonunun en önemli parçalarından birisidir. Ar-Ge Merkezinin öncelikli hedefi, toplum ve insan ihtiyaçlarına uygun benzersiz çözümler geliştirmek, inovatif yöntemler üzerine araştırmalar yapmak ve sonucunda Türkiye’nin yerli teknolojisine katkıda bulunmaktır. Ayrıca, geliştirilen çözüm ve teknolojilerin dünya pazarları ile buluşturulması ve teknoloji ihracatı ile ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

 
İnovasyon
Toplum için Çözümler
Yerli Teknoloji

Başarı Hikayelerimiz

Türkiye'nin 962. Resmi Ar-Ge Merkezi Olduk

2015 yılında başlattığımız "Bir Teknoloji Şirketine Dönüşüm" sürecimizin en önemli adımlarından birisini atmış olmanın gururunu yaşıyoruz.

Eviniz ve İşyeriniz Akıllı Alarm ile Güvende

Dünya markası Bosch kalitesiyle geliştirilen Biges 365 Akıllı Alarm sistemleri, eviniz ve işyerinizde yaşanabilecek birçok olumsuz duruma karşı her an hazırlıklı olmanızı sağlar.

takip.bullwark.com.tr Güncellendi

Kişisel araçlar, okul servisleri veya araç filolarınızı anlık veya geçmişe dönük olarak takip edebildiğiniz Bullwark Araç Takip Sistemleri'nin web arayüzü güncellendi.

Yeni Eklenen Özellikleri ile VGuard CMS Daha da Güçlü!

Gelişmiş özellikler, modern arayüz ve kolay kullanıma sahip video yönetim yazılımı VGuard CMS, yeni özellikleri ile şimdi daha güçlü.

Bildirimleriniz Anında Akıllı Saatinizde!

Biges 365 Cloud uygulamanızı sekronize edin ve anlık mobil bildirimleri akıllı saatinizden de alın.

Biges 365 Cloud Mobil Uygulaması Şimdi Daha Güçlü

Biges 365 Cloud uygulaması yenilenen arayüzü ve eklenen yeni fonksiyonları ile şimdi daha güçlü.

Denizli Büyükşehir Belediyesi "Akıllı Şehir Ödülü" ile Onurlandırıldı

Geliştirdiği başarılı Ar-Ge projeleri ile 2017 yılı içinde kamu tarafından birçok ödüle layık görülen Biges’in, Güçlü Çözüm Ortağı aynı zamanda bir AR&GE şirketi olan Tekobel ile beraber Denizli Büyükşehir Belediyesi

Biges Türkiye’de Yine Bir İlki Gerçekleştirdi

Biges‘in geliştirdiği teknolojiler ile Kahramanmaraş’ta bakıma muhtaç 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşadığı 320 eve kurulumu yapılarak hayata geçirilen proje...

Dünya’nın İlk Akıllı Entegre CMS Uygulaması ile Tüm Çözümler Bir Arada

VGuard CMS yazılımı, Biges Mühendisleri tarafından geliştirilen Biges 365 Cloud entegrasyonu ile çok daha yetenekli hale geldi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Destek Sistemi Tamamlandı

Biges, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca yürütülen YADES (yaşlı destek programı) kapsamında destek gören "Evde Bakım ve Destek Otomasyon Sistemi" projesini başarıyla teslim etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi için Hazırladığımız Okul Yolu Projesi Basına Tanıtıldı.

Proje kapsamında 800 okul servis aracına yerleştirilen sistemle, yaklaşık 50 bin öğrencinin okula gidiş gelişleri anlık olarak takip edilecek.

Bosch Alarmı Akıllandırdık

Bosch Alarm Sistemleri Biges tarafından geliştirilen Biges 365 Cloud ve Smartbox Akıllı İletişim ve Yönetim Modülü ile akıllandı.

Biges Okul Yolu ile Velilerin İçi Rahat!

Tamamen Biges Mühendisleri tarafından geliştirilen Biges Okul Yolu uygulaması ile öğrenci servislerine dair tüm bilgiler cebinize geliyor.

Dünya’nın İlk Akıllı Entegre CMS Uygulaması Yayınlandı!

Dünyanın bu kapsamda ilk Akıllı Entegre Bulut destekli CMS yazılımı, tamamen Biges Mühendisleri tarafından geliştirildi.

Biges, Denizli Akıllı Şehir Projesini Tamamlayarak Teslim Etti

Diğer illere de örnek teşkil edebilecek bu projenin tamamlanması ile Belediye yetki ve sorumluluk alanı içinde bulunan kent içi ulaşım ağı daha verimli, etkin ve planlı olarak yönetilmeye başlandı.

Biges 365 Cloud ile Konforlu ve Güvenli Bir Hayat için Entegre Çözümler

Yaklaşık 20 yıldır faaliyetlerine devam eden Biges, profesyonel Ar-Ge ekibi ile tüm dünyada ses getirecek, pazarın seyrini değiştirecek özel ve inovatif çözümlere imza attı.

Geçiş Üstünlüğü Şimdi de Cebinizde

Geçiş kontrol uygulaması ile sisteminizde tanımladığınız mesailere geç kalanları ve gelmeyenleri tek tuşla raporlayabilirsiniz.

Aracınız Yollarda, Siz 365 Gün 24 Saat Takiptesiniz

Biges 365 Mobil Takip uygulamasının yeni arayüzü ile tüm takip sistemlerinizi izlemek artık çok daha rahat.