×

Biges, Keskin Alarm İzleme Merkezini Satın Aldı

25 Aralık Salı, 2018
Blog
2007 yılında Guard Güvenlik'i satın alarak alarm ve izleme teknolojilerine giriş yapan Biges, aynı yıl Türkiye’de ilk kez online izleme hizmetlerini başlatan firma oldu. Geçen yıllar içerisinde ilk Online Taksi İzleme Projesi, Yaşlı Sağlık ve İzleme Hizmetleri, ticari minübüsler için Online Panik Butonu uygulaması gibi hizmet odaklı birçok ilkleri gerçekleştirerek ödüllü projelere de imza attı.

Güçlü altyapısı ve sağladığı kaliteli hizmetler ile abone sayısını sürekli artıran Biges, 2010 yılından itibaren kendi bünyesinde kurduğu yazılım departmanında kullandığı Alarm Takip, Bayi ve Müşteri Yönetim Sistemleri ile beraber mobil uygulamalar geliştirdi.
Blog
2018 yılında mühendis kadrosunu geliştirerek Türkiye’nin 962. Resmi Ar-Ge merkezi olan Biges, bir teknoloji şirketine dönüşüm hedefleri doğrultusunda yıllar içerisinde edindiği izleme teknolojileri ve hizmetleri konusunda Dünya’da bir ilk olacak Cloud tabanlı Veri izleme ve entegrasyon yazılımları üzerinde çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor.

Biges, 2019 büyüme stratejileri kapsamında geliştirdiği eşsiz güvenlik ve konfor çözümlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacı ile izleme merkezleri ve büyüme hedefi olan güvenlik firmalarına altyapı, yazılım ve mobil uygulama destekleri sağlıyor.
Blog
Bunlar ile beraber büyüme hedeflerini destekleyen bir satın almaya da imza atan Biges, 2003 yılından bu yana İstanbul’da hizmet veren Keskin Güvenlik Alarm izleme merkezini bünyesine kattı. Yapılan satın alma anlaşması ile Keskin Güvenliğin tüm aktif, pasif aboneleri ile ilgili hakları Biges'e geçti. Keskin Güvenlik proje ve taahhüt işlerinde faaliyet göstermeye devam edecektir.

Saygılarımızla

Biges Güvenli Hayat Teknolojileri AŞ.