×

Bigeslilerin Muhteşem Meksika ve Küba Seyahati

27 Kasım Salı, 2018

Meksika Küba Seyahati

Bigesliler zaman zaman değil, her zaman birliktedir. Yılın ilk iki döneminde duyurduğumuz yaz tatili, Küba-Meksika seyahati, Umre seyahati, Balkanlar turu ve Belgrad gezisi ile sosyal birlikteliklere verdiğimiz önemi ve birlikte olma kültürümüzü destekledik. Geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz yaz tatilinin ardından, ikinci seyahatimiz için bu kez de rotamızı Latin Amerika'ya çevirdik.

Yılın birinci ve ikinci döneminde, gösterdikleri üstün performans ile seyahate hak kazanan Bigesliler, Meksika'nın doğal güzelliklere ve inanılmaz tarihe sahip, Küba'nın ilginç yaşam tarzı ile farklı, mistik topraklarında güzel anılarla dolu bir tatil yaşadılar.

UNESCO tarafndan Dünya Mirası listesine alınan, Dünyanın 7 harikasından birisi olan, 300 hektara yayılmış Chichen Itza Antik Maya Kentini ziyaret ettik ve Maya Piramitlerini keşfettik.

Mayalılar için kutsal olduğuna inanılan Centone isimli antik kuyuları keşfe çıktık. Bu doğal ve mistik havuzlarda yüzme şansı bulduk. Meksika'nın tatil kenti Cancun'da çok keyifli vakitler geçirdik hep beraber. Cancun'dan teknemize binip, cennet gibi doğasıyla Isla Mujeres'i ziyaret ettik ve masmavi sularında yüzdük.

İspanyol kültürü ve mimarisinin en güzel örneklerinin yaşatıldığı, 50'li ve 60'lı yıllardan kalma arabaları ile adeta zamanın durduğu şehir, Küba'nın başkenti Havana'ya ulaştık. Devrim meydanı, Plaza de Armas, Katedral Meydanı ve hatta ara sokaklara kadar adım adım keşfettik Havana'yı. Sokakta canlı müzik gruplarına rastladık, ünlü restoran La Taverna'da akşam yemeğimizi yedik. Elbette Havana'daki Atatürk Anıtını da ziyaret ettik hep beraber.

Gezi boyunca hep birlikte eğlendik, dostluklarımızı ve sosyal birlikteliğimizi pekiştirdik. Hep beraber çok güzel anılar ile biriktirdik ve keyifle döndük. Katılan tüm çözüm ortaklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.