×

Kent BT’nin Manisa Akıllı Trafik Kontrol Projesi Tamamlandı

15 Ocak Salı, 2019

Manisa akıllı Kavşak Projesi Devreye Alında

Kent BT’nin Manisa Akıllı Trafik Kontrol Projesi Tamamlandı

Yerli ve milli Ar-Ge projeleri ile Türkiye’nin şehirlerini akıllandırmaya devam eden KentBT Akıllı Şehir ve Yaşam Teknolojileri A.Ş., Manisa Büyük Şehir Belediyesi için hazırlanan Akıllı Trafik Yönetim Sistemi ve Akıllı Trafik Kontrol Merkezi uygulamalarını, yapılan geliştirmeler ve ilavelerini de tamamlayarak teslim etti. Şehir içi trafiği akıllı sistemler ile kontrol ederek kent sakinlerinin hayatını kolaylaştırmaya odaklanılan proje ile kısa zamanda %50’ye varan oranlarda iyileştirme gerçekleştirildi.

Manisa akıllı Kavşak Projesi Devreye Alında

Akıllı Trafik Kontrol Merkezi ile Tüm Trafik Gözlemleniyor

Hazırlanan Akıllı Kavşak Sistemleri ve Trafik Kameralarından elde edilen ulaşım ağı verileri, kurulan Akıllı Trafik Kontrol Merkezlerine fiber altyapı ve 3G Router’lar üzerinden anlık olarak iletiliyor. Böylelikle trafik yoğunluklarına ait ölçümlemeler yapılıyor, kavşaklar üzerinde bulunan sinyalizasyon sistemleri yapay zeka ile otomatik olarak güncelleniyor ve trafik kameraları üzerinden canlı olarak izleme yapan operatörler tarafından da yönetilebiliyor.

Tamamen KentBT mühendisleri tarafından geliştirilen bu Akıllı Trafik Yönetim sistemi ile şehirde yaşayan vatandaşların hayatı daha konforlu hale getirilirken, trafik yoğunluklarının azaltılması ile ülkemiz ekonomisine önemli ölçekte katma değer sağlanacak.

KentBT olarak, Manisa Akıllı Trafik Yönetim Sistemi Projesinin tamamlanmasında emekleri geçen tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ederiz.